| gabegn a întrebat:

Cum se numeste photoeditor-ul acela cu care pot pune de exemplu am vazut o poza cu o banda neagra pe mijloc si cu scris frumos pe ea, cum pot face asta si in ce fotoeditor?

Răspuns Câştigător
| Danutsyk a răspuns:

Descarcă PhotoScape, este foarte bun, nu are viruşi şi nu costă bani.
Dacă vrei programe online :
PicMonkey.
Pizap.
BeFunky.
Pixlr.
Sper că te-am ajutat!

| gabegn explică (pentru Danutsyk):

Am Photoscape, dar nu stiu de unde sa pun ce vreau eu pe poza...(am zis in intrebare ce voiam sa pun pe poza)

| Danutsyk a răspuns (pentru gabegn):

Simplu : Alegi poza pe care o doreşti, dai editează şi jos acolo ai 4 puncte : Poză,Obiecte,Cruponează şi Unelte.
La opţiunea poză ai efecte şi rame pentru fotografia aleasă.
La opţiunea obiecte poţi să pui texte,linii,să adaugi o altă fotografie.
La opţiunea cruponează poţi să decupezi fotografia.
La opţiunea unelte poţi să editezi poza într-un fel în care să nu se vadă tot ce e în ea,să o pixelezi,să o faci luminoasă, întunecată sau un alt efect, să îţi editezi coşurile, negii sau alte bube/lovituri, poţi clona poza şi poţi da cu pensula pe ea.
Sper că te-am ajutat :*

4 răspunsuri:
| CiprianDoarEu a răspuns:

PhotoScape cel mai bun.

| adrianch a răspuns:

Eu recomand Picasa. E gratuit, e facut de Google si e atat program de vizualizare, organizare cat si editare. Se poate sincroniza si cu albumele online Picasaweb. E o solutie completa foarte utila si usor de folosit.