| Okami23 a întrebat:

Cum se paroleaza un document Word si un folder?
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Pentru foldere:
http://www.iobit.com/password-protected-folder.php
sau
http://www.softpedia.com/get/Security/Lockdown/LocK-A-FoLdeR.shtml
pentru document word, depinde de word (2003, 2007,2010)
incearca:
deschide documentul
-du-te pe iconita office (coltul stanga sus), click, "prepare-encrypt document"
si o sa-ti ceara o parola (alege una simpla de proba)-o ga de 2 ori si salvezi cu alt nume (ca sa nu strici documentul original pana inveti).
-cand incerci sa-l deschizi o sa ceara parola.
-daca vrei sa schimbi sau sa stergi parola, il deschizi cu parola veche si ori o stergi ori o schimbi. Salvare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru horia2012):

Frumos, mereu invat cite ceva din raspunsurile tale. Ai vot!

| Okami23 explică (pentru horia2012):

Multumesc

| horia2012 a răspuns (pentru Okami23):

Cu placere.

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc.

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Cel mai bine bagi documentul word si folder-ul respectiv intr-o arhiva. Click dreapta pe folderul respectiv si "adauga intr-o arhiva", acolo o sa ai optiunea pentru parola. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meta ar fi urmatoarea:
1.Dai click dreapta pe folder si dai add to archive
2.Sus dai click pe advanced
3.Dai pe set password
4.Setezi parola si bifezi ecrypt file names
5.Dai ok

6. Iarasi ok

Sper ca te-am ajutat!
Funda?:*