| hagi14 a întrebat:

Cum se poate instala windows xp, vista, 7, 8 pe acelasi calculator? Vreau sa imi mearga pe acelasi calculator windows xp, vista, 7, 8!

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Ce poti face cu Vista care e...un jaf, nu stiu. Daca vrei sa ai XP, Win 7 si 8-ul care apare abia la anul, poti sa iti cumperi mai multe HDD-uri si fiecare sa ii pui alt sistem de operare :)
Sau:
Daca ai un singur HDD, instaleaza Windows 7 pe el apoi foloseste Virtual PC: http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/default.aspx si instaleaza cate si ce sisteme de operare vrei in el. Daca Windowsu-l in care este instalat Virtual PC are vreun Virus poti deschide unul din cele instalate in Virtual PC si acela nu va avea virusi sau invers, poti downloada fisiere in cele instalate si in caz ca au virusi, ele o vor pati nu windowsul tau de baza. Funda? :D

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

4 partitii si instalezi cate un os pe fiecare...totusi ai omis de 95, 97, 2000,ubuntu,cel putin 8 si te poti bucura de toate...privind la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se instaleaza intr-o anumita ordine, aceasta este:
- Windows XP
- Windows 7 ori 8 ori sau Windows Vista.

Felul cum se fac instalarile ar necesita foarte multe explicatii fapt pentru care te indrum sa folosesti google pentru alte informatii utile, totusi e mai bine sa apelezi la cineva priceput, sistemele de operare nu doar se instaleaza ci au nevoie de anumite setari critice, programe utile, uptade-uri de securitate critice etc.