| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pot trimite mesaje de la calculator pe un numar de telefon mobil al firmei RDS? Urgent va rog, ajutati-ma. Spuneti-mi pasii! Sper ca nu trebuie instalat nimic in calculator pentru asa ceva! Precizez ca nu cunosc adresa de email al omului respectiv, am doar numarul lui de mobil.

Răspuns Câştigător
| ゼロの a răspuns:

Hei m-ai facut curios asa ca am dat un scurt search pe google si am gasit asta: intra pe siteul asta, completezi ceea ce iti cere scrii mesajul si trimiti.
http://www.txt2day.com/
sper ca e bun.
P. S stiu ca e gratis.

12 răspunsuri:
| ゼロの a răspuns:

Din cate stiu nu poti sa trimiti mesaje de pe pc pe mobil sau fix.Doar de pe telefon pe telefon.Incearca sa il suni si sa ii ceri adresa de mail si ii trimiti mesajul pe mail.Sau rescrie mesajul de pe comp pe telefon si apoi il trimiti.

| floresdemayo a răspuns (pentru ゼロの):

Stiu precis ca se poate! Colegii mei trimiteau de la calculatorul scolii si erau veseli ca profii nu stiu ce fac! Si trimiteau in toate partile ca nu plateau nimic! Acum, nu sunt in orasul meu si n-am cum sa-i contactez. dar stiu precis ca exista o metoda! Am deschis email-ul si acolo unde e trimitere email nou apare si SMS. Dar nu-mi iasa, nu apare ...Romania, ci alte tari! te uiti un pic sa-mi spui cum sta treaba?

| floresdemayo a răspuns (pentru ゼロの):

Am tot incercat..Ramane "mut". Mi-am trimis chiar mie, am vrut sa fac o probă. Nu merge, sunt amagiri. dar iti dau fundita inzecită pentru ca ai facut totul sa ma ajuti. Multumesc.

Alte răspunsuri
| ゼロの a răspuns (pentru floresdemayo):

Hei m-ai facut curios asa ca am dat un scurt search pe google si am gasit asta: intra pe siteul asta, completezi ceea ce iti cere scrii mesajul si trimiti.
http://www.txt2day.com/
sper ca e bun.
P. S stiu ca e gratis.

| ゼロの a răspuns:

Hei, multumesc pentru funda.Am mai gasit un site care merge, dar ai numai 10 sms gratis apoi trebuie sa castigi credite prin diferite metode si mai trebuie sa iti faci si un cont:http://www.free--sms.com/ro/index.go
Si uite mai multe siteuri de unde poti sa alegi:
http://trimitesms.blogspot.de/

Alte răspunsuri
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O, nu, n-ai inteles intrebarea mea. Problema mea e alta...nu duc lipsa de inspiratie in compunerea mesajelor, e vorba ca nu pot trimite de pe PC pe mobil!

Alte răspunsuri