| Live.Laugh.Love a întrebat:

Cum se pune un video pe youtube? imi spune-ti detaliat
mz mult
funda! va rog

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

Ai intrat pe youtube, unde ai bara pentru cautare, langa e "search", "browse" si la final "upload". Dai click pe upload si o sa-ti apara "Upload video" or "Record from webcam", dai click pe Upload Video.
Sus iti apare timpul, cat trebuie sa astepti pana ce va fi gata uploadat video-ul.
Completezi titlul;
Scrii descrierea;
Scrii niste cuvinte cheie pentru a putea fi gasit video-ul tau ex.( numele video-ului, numele contului tau, official version samd );
Selectezi categoria;
La privacy lasi prima bulina selectata;
Si la final, dai click pe "Save changes".

Te uiti sus, si cand ti-a scris "Your file has been uploaded", e gata, video-ul tau a fost adaugat.

Bafta!happy

4 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Trebuie in primul rand sa ai cont. Uite un video din care sa inveti:
http://www.youtube.com/watch?v=9w-gQAwS2uc

| onofrei89 a răspuns:

Banuiesc ca ai cont nu? La prima pagina acolo unde scrii ce videoclip vrei sa gasesti alaturi in partea dreapta ai :Browse|Upload... apesi p upload si incarci clipu.

| CraZyKid`SiSi a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai cont. ->www.youtube.com ->iti intri in cont, si langa bara de search ai Browse si Upload. Dai click pe upload->apoi poti alege: upload video [videoclip de la tine din calculator] or record from webcam [adica sa filmezi videoclipul cu webcamul in acel moment].->ai pus videoclipul si astepti putin si in timp ce astepti ii completezi detaliile.->:Nuleme, descrierea, tags [cuvinte cheie, cu care lumea il poate gasi], categoria, privaci[recomandat prima bulina], apoi save changes...

Funda ceva:">?

| casmaua a răspuns:

Iti faci cont iar apoi sus in dreapta apesi pe uploud iar acolo o sa-ti apara ceva. dai click pe browse selecteaza ce vrei sa postezi pe youtube apoi asteapta pana scrie finish.(o sa dureze aproximativ 10 minute pana se posteaza) noroc