| anonim_4396 a întrebat:

Cum se schimba parola la mess? Va rog >big grin

Răspuns Câştigător
| Toxic a răspuns:

Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=t-v5Z2HAZME&feature=related foarte simplu
Pa-pa

10 răspunsuri:
| M' a răspuns:

1. In meniul principal, de sus, selectati Messenger
2. In sub-meniul care se deshide selectati si apoi dati click pe My Account Info
3. Se va deshid o pagina de la Yahoo unde vi se cere parola actuala. Tastati-o in casuta respectiva si apasati Enter (sau dati click pe Sign In)
4. Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa va aflati in pagina cu informatiile despre contul vostru. Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, veti desoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
5. Acum vine partea in care va schimbati parola. In pagina respectiva aveti trei casute. In prima (Enter your Current Password introduceti parola actuala. In a doua (Choose a New Password completati noua parola pe care o doriti. Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Password.
6. Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".

| ⅓Al€X_Red Mx⅓ a răspuns:

Deschide mail-ul tău. După asta, dă click pe [ My Account ] pe care îl găseşti în extremitatea din dreapta sus a paginii, chiar sub locul unde scrie Welcome, ID-ul tău, Sign Out | All-New Mail | Help. Dacă nu apare acolo [ My Account ] atunci dă click pe Help şi îţi va apărea pe noua pagină, sus.
După ce ai dat click pe [ My Account ] vei ajunge pe o pagină unde ţi se va cere iar să introduci parola curentă. Scrie parola curentă şi dă Enter pentru a continua. Vei ajunge pe pagina Yahoo! ACCOUNT INFO. Aici, dă click pe Change Password. Introdu parola ta curentă, apoi noua parola ( şi confirmarea acesteia ). Dă click pe Save... şi gata, vei avea o nouă parolă. Nu uita să o ţii minte! blum.gif

Şi un ultimul aspect : ID-ul nu se schimbă dacă îţi schimbi parola.

| dan11 a răspuns:

Parola o shimbi din e-mail. options>mail options>account informations>change your password.

| Lollypop a răspuns:

Pai dai sus la messenger si la my account info.Iti bagi mailul si parola pe care o ai acum. Dupa te duci la cheange password. Uita-te atent.Acolo pui parola veche, dupa cea noua si dupa tot cea noua la confirmare.Si asta e :). Uite un tutorial in caz ca n-ai inteles: http://www.youtube.com/watch?v=JdMQc-TvJw4 Sper ca ai inteles si ca ti-am fost de folos.Multa bafta! Funda?:)

| Simona a răspuns:

Intra pe mail, dai acolo unde scrie hi, numele tau, dai la account info. apoi scrii parola. dupa iti da acolo o lista si dai la change password
fudita?

| vampiressa a răspuns:

Intri la messenger...my acount info.iti intra o pagina de internet.acolo bagi parola actuala de la id.si acolo iti poti configura id`ul cum vrei uh.si pentru a schimba parola. dai change your passoword.happyfunditabatting eyelashes?

| HeyScandura a răspuns:

Dai sus unde scrie"messenger" apoi "my account info" apoi "Sign-In and Security" si in fine "Change your password" dai click si bagi parola veche si de 2 ori pe cea noua dupa care dai savebig grin
sper ca te-am ajutat

| christina_7344 a răspuns:

Ai vazut sus la mess scrie messenger, contacts, action si help dai pe messenger si alegi MY ACCOUNT INFO

pe urma ti se deschide o fereastra la care ti se cere parola si scrii parola de la id
pe urma ti se mai deschide inca o fereasta si alegi CHANGE YOUR PASSWORD si scrii parola ta veche si pe urma de 2 ori pe cea noua si daca nu ai inteles lasa-mi tu un msg pe TPU cu id tau si vb pe mess :*