| Mony a întrebat:

Cum se sterge un virus din PC...sau se sterge singur?
am antivirus AVIVA, la laptop (windows 7 )

Răspuns Câştigător
| NoKidding a răspuns:

Avira e foarte sever la virusi, daca il ai atunci stai linistita, @incubus avira isi face pe fiecare zi upgradewinking am stat cu el un an fara probleme.

10 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Nu vreau sa te jugnesc, dar u draga cand ai o problema medicala ea trece singura?
Iti spun eu in nici un caz.

Daca organismul nu reuseste sa o trateze atunci tu trebuie sa iei atitudine asa e si cu calculatoarele.
Daca ai antivirus si stie de acel virus il elimina daca nu... intrebi in stanga in dreapta faci singura sau... formatezi deci in nici un caz nu se duce de la sine putere.
Pentru mai multe ideii si tutoriale despre calculatoare aici ai un site: http://www.tutorialepc.ro

| sinblade27 a răspuns:

Nu toti virusii pot fi stersi cei care inlocuiesc fisiere de gen svchost sau orice dll esential windowsului nu pot fi stersi de antivirus recomand un antivirus cu licenta platita fie el si trial de 30 de zile pentru o mai buna verificare incearca nod, bitdefender kaspersky sa vezi daca vei primi acelasi rezultat

| alex2009 a răspuns:

Poate ai antivirusul Avira este cel cu o umbreluta rosie? De AVIVA nu am auzit. Camd antivirusul detecteaza un virus el te anunta ca a gasit un virus si te intreaba ce sa faca cu el 1 delete (stergere) 2 sa il bage in carantina 3 sa dezinfecteze fisierul infectat 4 nu poate sa ii faca nimic.

| valy a răspuns:

Pai intri la antivirus, si ii dai scanare.si tot ce gaseste probleme faci curat

| Incubus a răspuns:

Poate avira?
nu nu se sterge singur si daca antiviru nu a sarit(nu a facut detectia)atunci trebuie upgradat sau poate ca nu ai virus(ci o alta problema)nu stiu ce sa spun mai mult dar nu cred ca tu poti sa il stergi singura (se poate dar este mai greu)

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Din moment ce ai antivirus ar trebui sa nu ai probleme, insa poti face o scanare rapida (eu am antivirusul norton si dau pe scan now, poate asa e si la tine). bafta!

| koko a răspuns:

Trebuie doar sa dai scan...si daca gaseste virusi ii sterge automatbig grinbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Cromasston a răspuns:

Si eu am AVIRA, si isi face in fiecare zi upgrade.Cand detecteaza un virus, imi apare imediat, si are obtiunea delete. Daca intr-adevar crezi ca ai un virus, scaneaza hardurile si o sa te convingi.

| allyson a răspuns:

Cu un antivirus bun si complet.
sau reinstaleaza windows-ul...

Singur in niciun caz nu se sterge laughing