| Gaby405 a întrebat:

Am un laptop cu Windows 7 Home Premium si antivirus avast! De ieri tot imi apare din 5 in 5 minute ca am un virus in "C:\Windows\system32\svchost.exe" Am dat scan la tot folder-ul cu "Windows" si nu mi-a gasit nimic, nici in program files. Ce pot face sa nu imi mai apara ca am un virus ca nu mai suport. Funda + vot

Răspuns Câştigător
| Wolfenstein a răspuns:

Lasa Avastul....Nu prea este bun. Daca era un antivirus bun, nu cred ca se ducea direct in C, si mai ales in Windows...

3 răspunsuri:
| Antyss08 a răspuns:

Salut Gabi!
Du-te la avast și alege scanare rapidă pe C:\ dar tot C
După ce a terminat cu virușii din C, descarcă și instalează probramul antimalware de pe acest link www.malwarebytes.org/ și scanezi din safe mod.

| Gaby405 explică (pentru Antyss08):

Multumesc pentru sfat dar am rezovat!

| Antyss08 a răspuns (pentru Gaby405):

Mă bucur, dacă ai probleme nu ezita să mă contactezi.
Toate cele bune, Cuth Antyss!