| anonim_4396 a întrebat:

Cum se trimite un fisier pe mail?

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde de ce client de mail folosești. Oricum, indiferent de asta, de obicei dacă faci drag&drop din explorer peste fereastra unde scrii mail, cu fișerul/fișierele de atașat, e destul.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Am incercat cu drop dar se incarca foarte greu.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil e foarte mare.
Mai poți să pui fișierul pe un site public de filesharing și pe mail trimiți doar link-ul.
(dropbox, googledrive, fileshare etc.)
www.fileshare.ro

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai încercat cu ataș (attach)?
Dai un click pe "agrafă" (vezi săgeata!), și alegi din computerul tău, fișierul pe care dorești să-l încarci, apoi îi dai "send" (însă, numai după completarea adresei)

http://i.imgur.com/N5VVpwU.jpg

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Am incercat, dar alege poza din giser, Nu ma lasa sa trimit tot fisierul.

| lavsss a răspuns:

Incearca cu attach (agarafa de acolo). Sigur merge. Ce fel de fisier?

| anonim_4396 explică (pentru lavsss):

E un folder cu poze.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Folder (document)? La început, ai spus că e vorba de un fișier...
Poate te ajuți cu tutorialul acesta:
http://videotutorial.ro/......ial-video/