| unnimeni a întrebat:

Cum setez in word 2010 sau openoffice, cuvintele sa se extinda pe toata lungimea randului, automat sa se mareasca spatiul dintre cuvinte pentru a acoperi tot randul dintr-un capat in altul. Imi trebuie pentru licenta, si nu mai stiustraight face
Scuze ca nu m-am exprimat coresc...
Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru word, indiferent care, din Paragraph bifezi Justify(butonul care iti arata randurile pe intreaga pagina). Din openoffice nu stiu, nu am vazut niciodata, dar ar trebui sa fie ceva asemenator cu word. Succes si numai bine!

| danco a răspuns:

Comanda justify aliniaza textul stanga-dreapta. Bine, daca e aliniat si dreapta inseamna ca ai vreun tab activat in partea dreapta.