| MrWrestleMania a întrebat:

Cum sterg un folder dupa ce l-am bagat pe un dvd cu ajutorul progamului Nero, dupa ce i-am dat burn? Atunci cand vreau sa il sterg spune ca e "read-only". Si stiam parca se poate sterge, da nu mai stiu cum.

Răspuns Câştigător
| ゼロの a răspuns:

Nu poti sa stergi decat daca este un DVD-RW
Daca nu este atunci nu poti.

7 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

De fapt este imposibil sa stergi orice informatie scrisa pe un dvd sau cd (atat timp cat nu este RW) Dar daca dai delete unui folder sau fisier in nero il face invizibil atunci cand bagi CD-ul sau DVD-ul in PC. Deci practic nu il sterge, doar nu-l mai afiseaza. (el tot ocupa memorie pe acel DVD)
Cel mai bine faci alt dvd fara folderul respectiv.

| MrWrestleMania explică:

Si cum imi dau seama daca e rewritable? Sau daca nu e, pot sa il fac?

| ゼロの a răspuns (pentru MrWrestleMania):

Nu, nu poti sa il faci rewritable (RW)
Scrie pe DVD-RW
daca e rewritable, daca nu scrie atunci nu este.

| MrWrestleMania explică:

Acum am gasit un dvd pe care scrie "+RW" si cand vreau sa sterg dupa el ceva tot nu imi merge straight face crying

| caminulanimalelor a răspuns:

Nu merge decat daca DVD-ul este rewritable (are pe el semnul RW). Oricum, sfatul meu, ia alt DVD si pune datele asa cum doresti. Nu e o avere happy

| justwariorr a răspuns:

Salut ca sa stergi un folder dupa un dvd sau cd trebuie sa ai cd-writer

| suntserios a răspuns (pentru justwariorr):

In primul rand trebuie sa ai un dvd-writer ca dvd nu merg in cd-writer si in al doilea rand ai nevoie de un dvd rewritable ca sa poti sterge.