| UltraViolette a întrebat:

Cum tai un videoclip in after effects?
Cum lipesc doua videoclipuri in after effects?

2 răspunsuri:
| Danci_Cristian_1980 a răspuns:

Cu split tai...ca sa le lipesti le pui unul langa altul pe layere diferite.

| Pensionaru a răspuns:

Daca esti incepator si observ ca esti eu iti recomand sa nu folosesti after effects pentru ca este un program greoi. Poti folosi Power Director 10 sau 11, sunt foarte bune.In Power Director daca vrei sa tai un videoclip il pui in program apoi il muti in josul ecranului(acolo se afla storyboard-ul), iar apoi vei avea o segeata care delimiteaza videoclipul si nu va trebui decat sa tragi sageata laterala pentru. este una principala si doua laterale.(stiu ca suna ciudat dar cand vei deschide programul vei vedea despre ce e vorba). Daca vrei sa le lipesti atunci pui cele doua filmulete in Power Director, iar apoi le tragi pe amandoua in storyboard si se leaga singure, dar trebuie sa ai grija caci se pot suprapune.Asta-i tot!