| Dan261998 a întrebat:

Cum trebuia pusa pentru prima data la incarcat o tableta?

Răspuns Câştigător
| An_Bogd_1980 a răspuns:

Daca este tableta cu baterie Li-ion trebuie pusa normal nu trebuie sa o formatezi daca faci asta o sa ii strici bateria si ca un bonus nu o lasa nici odata sub 20% la baterie pentru ca isi pierde din durata de viata

3 răspunsuri:
| Alexytzu a răspuns:

O bagi in priza normal ca la orce incarcare dar cel mai important.Trebuie sa o lasi pana se incarca 100% ca daca nu o lasi pana la 100% cu timpul se strica bateria. Funda?

| Dan261998 explică (pentru An_Bogd_1980):

Tableta Nexus 7 2012 o am. Am auzit de la altii ca trebuia o data descarcata complet si incarcata la maxim

| Dan261998 explică (pentru An_Bogd_1980):

Li-Polymer e bateria