| Irmmma a întrebat:

Cum trimit un email? Deci acel email ar trebui sa contina un document din word.Cum il pun in email? SI unde? Va rog ajutati`ma! Fundita.

5 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Deci sa zicem ca ai yahoo mail(eu am si gmail si e mai bun) cand intri ai acolo in stanga sus new, dai acolo si cand iti apare fereastra sa scrii mail-ul dai attach(tot in stanga gasesti) dupa ce dai acolo o sa apara o fereastra sa cauti in calculator documentul care vrei sa-l bagi. La "To" pui adresa de mail a destinatarului subiectul si alea le pui cum vrei.Asta e tot.

| shtephan a răspuns:

Intri in id- ul tau de mess si dai pe "plicul" de deasupra listei tale. Iti intra in e-mail si dai New, apoi dai Attach files si browse in your computer. La To: scrii e-mailu' destinatarului si dai send. big grinhappy

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Pai la mess sus in dereapta este un plic da-i click pe el si te duce sus in stanga scrie NEW cu ltere ingrosate dai click pe el si acum iti apar 3 randuri pe primul scrie TO: si acolo scrii adresa unde vrei sa o trimiti dupa scrie CC: acolo nu trebuie sa scrii nmc si la ultima scrie SUBJECT : acolo pui un titlu daca vrei sa trimiti un text dupa astea 3 randuri e unu mai mare si scrii acolo c vrei, daca vrei sa trimiti poze scrie sus deasupra randurilor alea 3 SEND ATTACH SAVE DRAFTS SPELLING si tu dai pe attach iti pui c poza vrei si ca sa il trimiti da-i pe send de langa attach bafta... fundita PLSPLSPLS:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de a-l trimite, documentul Word (. doc) trebuie arhivat, cu winrar sau winzip. Altfel, destinatarul nu il poate citi, pentru ca e distrus. Deci, trebuia sa ai instalat arhivarul winrar/winzip. Daca nu stii cum sa faci arhivarea, te duci la orice firma care face listari si iti arata (e foarte simplu).

Cluj, 27. 07. 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe www.yahoo.com si dai click pe mail, iti scrii id-ul si parola, dupa ce intri ai in stanga sus un buton pe care scrie Compose si dai click, la randul unde scrie To:... scrii mail-ul celui care vrei sa il trimiti, ca sa atasesi un fisier exista un buton Attachment dai click pe el si selectezi din pc fisierul dorit dupa ce se incarca, apesi butonul Send si mail-ul este trimis, daca nu ai inteles uita-te aici http://www.youtube.com/watch?v=P3ekE8sJ89E;)