| Pitic a întrebat:

Cum trimit un email, nu ma descurc cine ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| Dafii a răspuns:

Cand intri in email, in stanga deasupra inbox-ului ai " compose ". Dai click pe el si iti va aparea " To " ( catre ) scrii emailul persoanei care vrei s aprimeasca emailul. ( de exemplu vrei sa ii tirmiti Mariei un email si zicem ca emailul ei este maria.maria25, emailul acesta il scrii la " To " )

Apoi ai Subject ( subiectul ) Scrii despre ce este vorba in email. ( daca vrei sa i tirmiti o urare de Paste de exemplu scrii : Paste Fericit )

Iar apoi au un spatiu gol sub subject, acolo poti sa scrii dar in caz ca vrei sa ii tirmiti poze/documente/cv-uri imediat sub subject ai o bara cu cateva lucruri ( Tt; B; U etc ).

Primul " semn " este un arc ( atach file ) dai click pe acesta si te va duce in my computer, de acolo cauti folderul in care ai salvat documentul respectiv dai click pe el iar apoi dai pe send. Imediat te va scoate din email, si trebuie sa iti un mesja cu " Your email has been sent " sau ceva de genul.

Sper ca te-am ajutat. Funda?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deschizi clientul de mail, ca nu ai spus ce folosesti, scrii adresa la "to", pui un titlu la "subiect" si ceva in "body" apoi dai send