| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti vreo metoda buna de deblocare a unui Nokia 5230 din reteaua Vodafone Romania? ca vreau sa-l folosesc pe Cosmote in schimb.

1 răspuns:
| GrizzlyRO a răspuns:

Http://unlock.nokiafree.org/5230 Telefoanele cumparata de la Vodafone cu prelungire contractuala sau cu abonament nou poti fi decodate inainte de expirarea contractului initial numai cu taxa de 50 euro, dupa aceasta perioada decodarea costa 10 euro. Daca ai cumparat un telefon independent de serviciile lor "la liber" decodarea este gratuita.
Poti incerca decodarea la un alt service dar iti vei pierde garantia.