| TheGazeTTeRuKi a întrebat:

Daca 2 video-uri mp4 sunt la fel la minute de ce nu sunt egale si la mb?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un film de 120 de minute, dau exemplu, poate fi HD cu anumiti mb sau full HD cu mult mai multi MB. Deci filele si filmuletele de 720Pixeli e mai mic in MB sau Mb ca acelasi filmulet dar de 1080 pixeli.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru ca au rezolutii diferite.

| TheGazeTTeRuKi explică (pentru Jipa95):

Doar atat sa fie pe bune? un episod poate sa aiba intre 60 si 120 mb si din cate vad sunt la aceiasi rezolutie.

| CinevaNou a răspuns (pentru TheGazeTTeRuKi):

Conteaza codecul video/audio folosit, bitrate-ul, optiunile de encoding, rezolutia, si alte maruntisuri.

| StochitaCatalin a răspuns:

Daca au si aceeasi rezolutie au bitrate'ul diferit sau fps'urile(cadrele afisate pe secunda)