| mary343 a întrebat:

Daca ai garantia standard la eMAG si unui anumit produs (o tableta utok 1000d) i se sparge ecranul, eMAG o repara gratuit? (scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Daca s-a spart in urma unui soc fizic provocat de tine, nu. Daca s-a spart in urma unui defect din fabrica, da.

| mary343 explică (pentru Ionait):

Stii cumva cat ar costa achizitionarea si repararea display-ului? (E Tableta Utok 1000D, are ecran de 10.1 inchi)

| Ionait a răspuns (pentru mary343):

Imi pare rau dar nu am nici o idee. Vad ca tableta e undeva la 450RON. Banuiesc ca display-ul duce pana in 150RON.

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Daca cumva se sparge el de tampit(nu vad cum s-ar putea intampla asta) atunci da, o repara ei deoarece daca s-ar intampla asta s-ar vedea clar ca nu a fost sparta de tine(nu are urme de lovire intr-un anumit loc si nu e zgariata).

| mihai69 a răspuns:

Mai mult ca sigur - nu.
Și faptul că tableta e 450 de lei nu semnifică musai că ecranul face doar 100. Ei pot să-l vândă și cu 300 - că oricum nu-l iei din altă parte. Și mai adaugă și manopera.

| neutrino a răspuns:

Nu.