| AleAlecS a întrebat:

Daca am android pe telefon ar trebui sa se intoarca imaginea cand intorc si telefonul? Daca se intoarce cateodata si cateodata nu ce are? Ce ar trebui sa-i fac?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are o setare. Autorotire se numeste la mine. Nu stiu cum fac, cum apas pe ecran ca si la mine dispare si nu se mai roteste.

| AleAlecS explică (pentru Salontanul):

Si cum fac sa dau la setarea aia?

| Salontanul a răspuns (pentru AleAlecS):

Pai prin simpla apasare pe un buton. Chestia ca la mine butonul se afla ascuns undeva pe ecran si cand trag in jos ceva ca o jaluzea se vede. Nu stiu cum este la tine. Eu am Samsung Galaxy S Duos Yang. Al tau banuiesc ca este altceva.

| AleAlecS explică (pentru Salontanul):

Pai apas pe butonul ala si tot nu merge.

| Salontanul a răspuns (pentru AleAlecS):

S-ar putea sa fie ceva la setari. Numai cineva care vede te poate ajuta. Nu ai cumva optiunea: revenire la setarile din fabrica si apoi incearca iarasi.

| bbydeea317 a răspuns (pentru AleAlecS):

Inseamna ca telefonul are o problema, si nu isi va reveni pana cand nu il vei duce la un punct de reparatii al telefoanelor mobile.

| bbydeea317 a răspuns:

Toate telefoanele au in partea de sus o bara de stare, nu stiu cum sa iti explic, de unde tragi in jos de pe ecran si iti apar mesaje noi, apeluri, etc, iar deasupra locului unde iti apar mesaje, etc iti apare modul de alerta cand suna telefonul, daca e bluetothul activat, daca e wifi activat, iar daca dai mai incolo, adica daca tragi de acea bara mica de stare unde gasesti si starea de wifi etc, iti apare o iconita unde iti apare telefonul tau in pozitie verticala, iar in spatele lui, in umbra, apare telefonul pe orizontala. Cauta atent ca ai sa gasesti.

| AleAlecS explică (pentru bbydeea317):

Da stiam chestia asta dar chiar daca dau pe ea tot nu-mi merge

| AleAlecS explică (pentru bbydeea317):

Pai apas pe butonul ala si tot nu merge