| HeLps a întrebat:

Daca am avut windows 8 pe laptop si am facut update la windoes 10 si pe alt calculator am windows 8.1 piratat, licenta de windows 10 de pe laptop pot sa o bag pe calculator pt windows 8.1?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu. Licenta pe care ai avut-o la W8 a fost folosita pentru a activa W10 cand ai facut update. Poti face update separat de la 8.1(chiar daca e piratat) la 10, dar nu-l mai poti activa (W10), asa ca nu-ti recomand.

| Celcareajuta a răspuns (pentru horia2012):

Gresesti, update de la 8.1 piratat la 10 se finalizeaza cu W10 activat original(il da Microsoft pe degeaba ca sa forteze trecerea la W10 a celor care au ramas pe XP din considerente economice-firme etc; oricum e o prostie sa ramai pe XP din moment ce s-a oprit suportul de la Microsoft pentru el)

| Andrei_Gianni_1982 a răspuns:

Daca PC-u tau ruleaza 8.1 atunci poti baga si Windows10 el cere 1GHz la procesor si 2GB pentru 64-bit si 1 GB pentru 32-bit. Daca faci update la Windows 10 o sa mai ai inca o licenta de Windows 10, deoarece cei de la Microsoft au spus ca si cei cu Windows-uri piratate pot face update la Windows 10 pe gratis si ii va ramane licenta toata viata. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| tiger55 a răspuns:

Da,depinde de ce pc ai. posibil sa nu suporte un windows 10