| bibbyman a întrebat:

De ce nu merge sunetul la laptop dupa ce am facut update de la windows 7 Ultimate la windows 10? Sunetul functioneaza doar daca dau un restart dupa prima pornire a laptopului.Multumesc.Pe windoes 7 Ultimate totul functiona OK.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da laptopul tau are drivere de win 10? Sau intai iei capastru si dupa aia vezi daca gasesti cal?

| danny1996 a răspuns (pentru K0sti):

Tot ce am facut e sa updatez driverele care le aveam in Pc La varianta de windows 10 si daca iti poti instala win 10 pe el sigur ai si drivere big grin

| K0sti a răspuns (pentru danny1996):

Ce glumet esti!

Iti pun Win 10 si pe Pentium 4 daca vrei, cu placa de baza de acum 12 ani! Da ia sa vezi, gasesti drivere...
Una e sa instalezi Windows si alta e sa gasesti drivere pentru versiunea respectiva! Chiar si prin upgrade, driverele nu e obligatoriu sa fie compatibile!
Sau nu ai vazut cati se plang ca driverele nu mai merg dupa ce au facut upgrade, inclusiv aici pe TPU!

| danny1996 a răspuns:

Incearca sa updatezi driverele: driver easy sau de la advanced pc care (cred ca asa se numea programul) Driver updater... Si ar trebui sa mearga eu asta am facut

| bibbyman explică:

KOsti.te rog sa lasi caterinca cu mine ca nu tine.laptopul este unul destul de bun.Acer Aspire V3-772G, adica pentru cultura ta aproape o mie de euro bucata.Deci scula are si duce.Repet, la pornire nu are sunt, dar imediat ii dau restart si sunetul functioneaza.Are drivere sau nu pana la urma? Sunteti in stare sa ma ajutati sau sa facem caterinca pe aici? La caterinca va spun ca pierdeti detasat.La informatica ma faceti oricand.Astept ajutorul celor care sunt capabili de problema mea.Multumesc.