| MirunaRaluca4 a întrebat:

Daca am baza de date a calculatorului invechita la un moment dat mi se pot stergere fisiere din calculator?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Habar nu am ce inseamna pentru tine baza de date a calculatorului invechita, nici nu exista un astfel de concept

| dannyel86 a răspuns:

Daca nu exista virusi sau erori fizice in calculator (probleme cu unitatea de stocare), atunci nu trebuie sa-ti faci griji ca pierzi fisiere. Un sistem de operare "depasit" (baza de date invechita) si neprotejat cu antivirus, dar conectat la internet este mereu vulnerabil in fata virusilor online. Pe un calculator trebuie instalat acel sistem de operare care sa fie compatibil cu partea hardware a calculatorului. Chiar daca sistemul de operare e invechit, atat timp cat calculatorul se misca bine, nu ai de ce sa-ti faci probleme. Poate atat iti permiti la acest moment si trebuie sa ne rezumam la ce resurse avem. Important e sa te protejezi cu un antivirus bun,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-o fi aia baza aia de date a calculatorului...numai tu știi. Că noi nu avem cum să știm.