| iintunericul a întrebat:

Daca am net cu o viteza de 30 MBpS si am un router cu rata de transfer WI-FI de 150 MBpS, atunci cei care se conecteaza la w-fi o sa aiba viteza de... MBpS la telefon?

4 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

O viteza de pana la 30Mbps.

| ChrissD a răspuns:

Maximul este de 30 iar minimul este de 15 depinde de modelul telefonului.

| K0sti a răspuns:

Maximul posibil, functie de sculele pe care le au conectate!

| stlucian a răspuns:

Daca ai si PC-ul pornit/conectat atunci viteza/latimea de banda se imparte la cati utilizatori sunt.In cazul a doua device-uri cate 15 MBpS pentru fiecare dar cel wi-fi va functiona ceva mai "lenes" dat fiind rata de transfer WI-FI.