| TraSneL a întrebat:

Placa mea de wireless la laptop este Dell Wireless 1701 b/g/n insa se conecteaza doar ca b/g mai exact, cu 70 mbps in loc de 100/150 si viteza de transfer este mica, in schimb daca bag cablul de net in laptop se conecteaza cu 100 mbps
Am facut tot felul de update`uri si tutoriale si nu am gasit nimic.
Ce pot face?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

B/g inseamna 54mbps, din care reali ai avea maxim 30-40mbps. Deci se conecteaza cu N. Ce router ai?

| TraSneL explică (pentru sltlp):

Tp plink de 300 mbps

| sltlp a răspuns (pentru TraSneL):

Esti genial... Nu ma mira ca nu poti sa setezi.