| anonim_4396 a întrebat:

Daca am net de la o retea wifi, persoana de la care am netul ma poate urmari ce fac pe telefon si pe internet?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca stie meserie poate

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod obisnuit, nu. Trebuie sa ai cunostinte de hack temeinice pentru asta.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu. dar dacă aveţi acelaşi cont pe youtube poate că îi vor apărea şi lui unele chestii pe care le mai vezilaughing

| Decicumzici a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Da nu :)) Sincer e chiar usor snifu la wifi de facut. Uite un man-in-the-middle atack (sniff) pe wifi dupa parole. https://www.youtube.com/watch?v=RbSsD7yw7_w

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Decicumzici):

Lellaughing)

| Decicumzici a răspuns:

Teoretic da, dar e foarte greu. Adica asta se face cu sniff si trebuie sa ai ceva cunostinte in domeniu. Te asigur 99, 9% ca de la cine ai netul nu te urmareste, ca daca se stia la hack stia sa se protejeze de hack si isi punea o parola grea sa nu intre nimeni.

| Decicumzici a răspuns:

Uite cum se face https://www.youtube.com/watch?v=qs_DqMdlKHY cine crezi ca se complica chiar asa. Ca idee se poate dar practic nu prea face nimeni.

| StefanNuExista a răspuns:

Doar daca ar fi hacker sau ceva de genul, oricum nu cred ca esti o persoana importantă pentru a fi urmărită.