| X3NNoNCs a întrebat:

Heii TPU!

Am o intrebare...

Am un telefon. cu Android. care se descurca bine la net...
da` problema e ca n-am wifi la internet (modem cu Wifi)

La netul care-l am nu am avut niciodata wifi sau modem...
prin cablu direct in pc.

Vreau sa stiu daca merge un adaptor/retea wifi pentru pc?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sa inteleg ca ai nevoie de un router wireless? Daca da, poti sa cumperi unul. Nu te complica cu nimic pentru pc. De la un router wireless o sa poti lega oricum dupa pana la 4 pc-uri.
http://bit.ly/OqLsbr sau http://bit.ly/OqLyQA

| X3NNoNCs explică (pentru sltlp):

Ok, Merci!
Da` am o intrebare. oare cum pot să fac să am pagina html (sa activez wifi sa-l dezactivez. sa schimb date sau altele ca la Romtelecom" pagina lor unde intri la setari!

| sltlp a răspuns (pentru X3NNoNCs):

Formuleaza enunturile ceva mai clar ca nu prea inteleg ce vrei sa zici.
Daca te referi la router, ai la router o pagina pe 192.168.0.1 unde poti sa faci asta.

| X3NNoNCs explică (pentru sltlp):

Ok, asta era cu IP. Multumesc! din nou!

5 răspunsuri:
| TheLovelyGhost a răspuns:

Marca Samsung este cea mai buna si la Orange sunt multe oferte... merge wifi perfect iti dau un ex de telefon: Samsung galaxy trend

| X3NNoNCs explică (pentru TheLovelyGhost):

Nu e vorba de abonament de date la internet.
Da` merci oricum!