| YusukeUrameshi a întrebat:

Daca am placa video de 128mb si 2gb si procesor de 3 ghz ce jocuri imi mai merg?

9 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Combat arms, san andreas, vice city, flatout1, 2, 18 wheels of steel(pedal to the metal, american long haul,), spyderman, toca race driver

| ursachy a răspuns:

Call of duty 4 modern wafare, crysis, far cry 1, astea le-am jucat eu cu placa video de 128 mb ati radeon, 1 gb ram si 2, 4 ghz

| Marian3rd a răspuns (pentru ursachy):

Cerinte minime pentru Crysis:

* Internet connection required for activation
* OS: XP/Vista/Windows 7
* CPU: Intel Core 2 Duo 2Ghz, AMD Athlon 64 x2 2Ghz or better
* 2 GB RAM
* HDD: 9 GB
* DVD ROM: 8x
* GPU: NVIDIA 8800 GT 512MB Ram ATI 3850 512Mb or better
*Frame Rate Target: 20fps@1024x768
Audio DirectX 9.0c compatible
* Keyboard, mouse, or Microsoft Xbox 360 controller for Windows

Call of duty 4 cerinte minime:

Minimum System Requirements:
CPU: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better
RAM: 2GB RAM
VGA: Shader 3.0 or better 256 MB NVIDIA®GeForce™ 8600GT / ATI® Radeon™ X1950 or better
DX: DirectX® 9.0C or later
OS: Windows® XP / Windows Vista® / Windows® 7
HDD: 16 GB free hard drive space

De ce minti?

| ursachy a răspuns (pentru Marian3rd):

Nu mint fratiorule. crysis 1, nu 2. daca vrei iti arat si site uite http://computergames.ro/......rysis.html si uite si call of duty http://computergames.ro/......fare.html. deci nu mint deloc;)

| Marian3rd a răspuns (pentru ursachy):

Vad ca acolo la Crysis 1 scrie Video Card –256 MB tu ai 128MB RAM la placa video.

| ursachy a răspuns (pentru Marian3rd):

Da e 256 dar eu am jucat cu 128 la setari minime si totusi nu e cum ai scris tu mai sus nu trebuie neaparat procesor dula core iti trebuie un procesor de vreo 2.4 Intel sau 2.8, si amd 3000+ 2800+ 3200+ si o placa video pana in 256

| Marian3rd a răspuns:

Memoria placii video este la fel ca si memoria RAM de la calculator iar intr-un calculator nu doar memoria conteaza!

Răspuns utilizator avertizat
| benic00l a răspuns:

Asta ma intrebam si eu