| king5151 a întrebat:

Daca am primit Euro pe cont lei la BT, sa inteleg ca banii au fost transferati pe contul in Euro, ceea ce eu nu am, intrebarea mea e, daca imi deschid cont in euro, pot transfera banii de acolo pe contul in LEI?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

BT zicea odată pe site la ei când în cazul primirii unei sume în euro ți se va deschide automat un cont de euro, ceea ce probabil s-a întâmplat. Mergi la banca și verifica

| RaduRobertRO a răspuns (pentru suntserios):

Exact asa este, se deschide un cont in EURO, acelasi IBAN, nu stiu daa transferi in Revolut de exemplu daca pleca EURO sau RON.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cont de EURO e diferit de cel de RON, deci ție ți-au fost trimiși bani pe contul de RONI.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

EURO*, am încurcat