| Leon_6397 a întrebat:

Daca am reinstalat Windowsul si nu merge sunetul, cum vad ce driver trebuie sa iau de pe net si sa instalez pentru a avea sunet.Va rog sa imi raspundeti, cine se pricepe.

4 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

rolling on the flooriar dau oamenii "care se pricep raspunsuri"...rolling on the floor ia de pe net everest home edition, de obicei il gasesti sub forma de arhiva, il dezarhivezi si deschizi programul, cauta pe acolo multimedia si apoi pci/pnp audio, si apoi cauti driver pentru placa de sunet care iti apare acolo, iti spune toate piesele care le are pc-ul tau

| omide a răspuns:

Ca sa vezi componentele din calc foloseste programul HWInfo
il gasesti pe http://download.RNT.ro la sectiunea Sistem

| MITZANUL a răspuns:

Daca ai sunet integrat in placa de baza (sau placa de sunet separata) intri pe pagina producatorului si descarci de acolo driverul. Daca nu stii ce placa de baza ai foloseste http://www.filehippo.com/download_speccy descarca, instaleaza si ruleaza aplicatia (e gratuita) si iti arata ce model e.

| Coozeman a răspuns:

Pentru a afla ce placa de sunet ai desfaci unitatea centrala si o cauti, nu pot sa-ti explic unde este dar este ceva scris pe o tablita.

Dar trebuia sa ai cd-uri originale de la computer cu paca audio/video. thinking

Oricum pe net nu vei gasi nimic fara a contacta un expert.