| natalya a întrebat:

Daca am un abonament la cosmote facut pe 2 ani si deocamdata a trecut doar un an si jumatate pot sa-l opresc? adica sa nu mai am abonament la ei. daca da cum? am nevoie urgenta.multumesc anticipat.happy

4 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna! te duci frumos cu contractul la firma lor si le spui (tu) ce ai de gand sa faci, bafta! Pa, pa!

| psiholoaga a răspuns:

Doar daca platesti in avans nu stiu cat la suta din cat mai ai de dat. Ai mei au aceeasi problema cu abonamentul la net. L-au facut pe doi ani, au prins 6 luni din el, apoi sor-mea a plecat cu calculator cu tot in alt oras. Si acum ei platesc regulat netul 100 si ceva de lei pe luna, dar nu au cum sa il foloseascalaughing In contract spune ca daca vor sa inceteze contractul, platesc cat a mai ramas din el.

| alexxaz a răspuns:

Nu poti! ai un contract de 2 ani pe care l-ai semnat si trebuie sa-l respecti! Poti doar sa-ti schimbi planul tarifar, ceva mai ieftin sau mai scump. Iti spun din experienta!

| AldanaBlue a răspuns:

Trebuie sa ai ceva clauze in contract. Citeste-l.