| Dantewashere a întrebat:

De ce am nevoie pentru a face abonament la Cosmote?

5 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

De bani si un buletin. Daca ai deja telefonul te duci acolo si iti fac ei abonament. O sa trebuiasca sa-ti dai niste date din buletin. Iar abonamentul il alegi cum iti convine tie. Daca vrei abonament cu tot cu telefon la fel te duci si zici ca vrei telefonul x cu abonamentul x. Ideea e sa-ti iei portofelul si buletinul si sa te duci la Cosmote sa te interesezi. O sa-ti zica ei ce abonamente ai.

| Xenya a răspuns:

Trebuie sa ai buletinul, bani si o factura de utilitate(curent, gaze, etc).

| mdaria a răspuns:

Cum pot să devin abonat COSMOTE?

Pentru a deveni abonat COSMOTE trebuie să semnezi un contract de abonament. Pentru aceasta trebuie să mergi la un magazin COSMOTE sau la un partener comercial.
Documentele obligatorii pentru o persoană fizică sunt:
- Document de identitate pentru cetăţean român: Buletin /Carte de Identitate
- Documente de identitate pentru cetăţean strain: Paşaport / Carte de Identitate pentru cetăţean străin dintr-o ţară membră U.E./ Permis de şedere/ Permis de muncă
- Document de spaţiu sau ultima factură de utilităţi

Documentele vor fi prezentate în original, copie legalizată, duplicate ale documentelor originale emise de aceleaşi autorităţi emitente.

| Cosmin_Filaret_1999 a răspuns:

Buletin,Bani si atat mai bine ai fi sa te duci la ei la cosmote.

| Alicia_Ali_1988 a răspuns:

De buletin si de bani.Restul ti le vor da ei, acolo.Va trebui sa semnezi un contract cu ei(Germanos, Cosmote). Numai bine.