| Cristiiiii03 a întrebat:

Daca am un cd bootabil cu windows pot sa formatez partitiile, nu?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Îți recomand să bagi în dual boot unul dintre sistemele de operare Ubuntu Linux sau Kiwi Ubuntu Linux instalate evident în limba Română.
Din W-7, de pe partiția D poți șterge/ formata partiția C, iar W-XP din partiția C, poți formata partiția D.

3 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Le poti formata atunci cand instalezi windowsul.acesta face parte din windows

| valim a răspuns:

Da, dar mi se pare ca trebuie sa te duci prin reparare sau chestii din astea. Nu e usor. E mai usor cu exploreru ---> click dreapta -->format

| Cristiiiii03 explică:

Deci mai exact eu am 2 windowsuri pe laptop. Pe partitia C am win xp si pe partitia D win 7. Win xp il am pe cd (adus de mama mea de la servici) si win 7 il am pe pc. L-am instalat direct din pc, fara cd, nestiind ca se vor face 2 windowsuri. Si acum eu vr sa raman tot cu win 7, dar sa scap de win xp din partitia C. Si de aceea vreau sa fac un cd bootabil cu win 7. Si vroiam sa stiu daca dupa ce fac cd-ul bootabil cu win 7 pot sa formatez acea partitie C (cu win xp) ca sa nu mai am 2 windowsuri. Intelegi?