| iuli96 a întrebat:

Buna TPU am un cd cu o copie de windows 8 si cand il instalez nu-mi apare sa formatez partitiile si nu stiu de ce

3 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Bună!
Dacă l-ai creat bootabil, ai setat din BIOS ordinea de Boot (DVD-RAM) iar când zice Press any key to continue apeși pe orice tastă ar trebui să îl poți instala.
De unde ai copia?
http://www.7tutoriale.ro/content/cum-se-instaleaz%C4%83-windows-8

| iuli96 explică (pentru DDCC):

Il am de la un vecin si nu cred ca la facut bootabil pot sa i mai fac ceva sa mearga

| DDCC a răspuns (pentru iuli96):

Ai nevoie de CD-ul cu Windows-ul să creezi imaginea sau de alt kit de pe net.
Bootabil îl poți face cu ImgBurn, Nero sau Daemon Tools, eu primul îl folosesc.
Kit găsești și pe h3.3t (fără.), sau îți dau eu site-ul dacă nu merge.
Poți testa dacă se instalează Windows-ul cu programul Virtual Box, asta ca să nu formatezi partițiile apoi să nu meargă ceva.