| ionut6709 a întrebat:

Daca am un telefon cu o baterie de 2150 mAh si il incarc cu incarcatorul original de 1000 mAh din pachetul lui se incarca in circa 2 ore. Pot sa il incarc cu un incarcator de 2000 mAh? Si daca da se va strica sau ceva, vreau informatii, nu doar raspunsuri cu DA si NU.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se va incarca mai rapid. Din acei 2000 mAh el isi ia cat ii trebuie. Doar voltajul mai mare distruge, nu amperajul.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu se va strica nimic, poate telefonul, de la tensiunea prea mare.

| Iosua2001 a răspuns:

Nu se poate strica telefonul are ceva in el care ia curent doar cat ii trebuie (daca telefonul e mai vechi nu te lasa sa încarci cu încărcătorul ala)