| IbO a întrebat:

Am si eu un Samsung Galaxy S7 edge UK.
Il incarc cu incarcator original tine 4 ore si 10 minute de la 0 la 100%. Il incarc cu alt incarcator Android tine 2 ore si 10 minute. Incarcatorul este original din cutie. Vreau sa aflu de ce se intampla asa si nu incarca tot 2 ore cu incarcatorul original. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ma3YaN1998 a răspuns:

Salut!
Incarcator-ul original are un voltaj mai mic (nu trimite curent de intensitate mare la baterie). Celalalt incarcator are un voltaj mai mare (spre ex: un incarcator de tableta/incarcator pentru un telefon cu o capacitate mili amperica mai mare fata de cea a telefonului tau).
Sper ca te-am ajutat.

Mult succes!

| IbO explică (pentru Ma3YaN1998):

Incarcatorul Samsung are 0.3 amperi, celalalt 0.13. Ai dreptate. Daca nu te superi, ar afecta telefonul cu ceva sau nu are importanta?

| Ma3YaN1998 a răspuns (pentru IbO):

Nu are importanta. (Si eu folosesc un alt incarcator decat cel original, iar totul este spre bine [timp mai mic de incarcare]).

Mult succes!

| IbO explică (pentru Ma3YaN1998):

Multumesc mult sanatate!

| Ma3YaN1998 a răspuns (pentru IbO):

Insa posibil in timp sa se cunoasca uzarea bateriei.

Iti recomand sa folosesti incarcatorul original.

| Ma3YaN1998 a răspuns (pentru IbO):

La fel.