| Alisstor a întrebat:

Daca am win7 instalat, cum pot sa-mi instalez si Ubuntu Linux in paralel cu asta, ca sa aleg la bootare cu care din sistemele de operare sa lucrez? Am deja facute 2 partitii pentru Linux: una pentru date si una de swap, dar nu vreau sa ma trezesc ca imi sterg windowsu la instalarea Linuxului. Vreun ghid? Funda. Si mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da,poti instalat Ubuntu in paralel, tot ce ai nevoie este de minim 10 gb pentru ubuntu si 2 gb pentru swap spatiu liber.