| DenisIonut01 a întrebat:

Daca cineva iti afla ip-ul ce poate sa faca cu el? pot vedea istoric-ul site-urilor pe care a intrat el?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Nu poate face nimic cu acel IP. Daca iti afla Ip-ul, poate vedea de unde accesezi internetul, adica din ce oras si nimic mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| DenisIonut01 explică (pentru Jopers):

Serious?
How?

Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| XatomisX a răspuns:

Stai linistit ca nu iti vede nimeni istoricu cu siteurile porno poti da la bucsa in continuare straight face

| DenisIonut01 explică (pentru XatomisX):

Nu ba laughing vreau sa aflu pe ce site-uri am intrat inainte sa reinstalez windows ca am pierdut bookmarks

| Marian3rd a răspuns:

De ce te inspaimanta asta, este plin cu site-uri porno nu?

| DenisIonut01 explică (pentru Marian3rd):

Am mai zis la Andrei_5711 nu ba laughing vreau sa aflu pe ce site-uri am intrat inainte sa reinstalez windows ca am pierdut bookmarks

| Fizy93 a răspuns:

Doar providerii pot accesa aceste informatii si poate (doar poate) niste hackeri. In curand datorita ACTA providerii o sa trebuiasca sa incalce aceasta intimitate si sa vada tot ce vizionezi tu pe internet!

| MaxiValau a răspuns:

In general nu poate sa-ti faca nimic. Doar sa vada exact unde esti tu. Sau, sunt unii hackeri care iti pot taia conexiunea la internet pentru 24 de ore daca-ti stiu ipul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Acta s-a anulat
2.Ip de la net se afla la politie (doar in caz ca ai facut ceva tampenie[injurat,spart parole]) si daca il afla stie de unde te-ai conectat, afla cine esti si te pedepseste(vorbesc serios, un prieten de a meu a patit asta si era sa il bage la racoare).straight face Success!

| Fizy93 a răspuns (pentru anonim_4396):

ACTA e in dezbatere pentru vara asta daca vrei sa stii, iar IP-ul nu are cum sa fie la politie deoarece nu toti au acelasi IP la fiecare conectare la internet. De exemplu la Cable Link de la RCS&RDS de fiecare cand conectezi internetul se schimba adresa de IP.

| DenisIonut01 explică (pentru Fizy93):

Eu sunt la Romtelecom S.A :p si da Acta nu este anulat! o sa primesti vot multumesc de raspuns insa comin a raspuns primul!

| Stanea_Andrei_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vez ca politia nu te gaseste dupa IP, daca vor sa te localizeze ei caut dupa MAC ADDRESS care este unica pentru placa de retea. Daca dadeai un search pe google cu MAC address vei vedea ca este primul lucru care si-l schimba un hacker...

| nicu_9291 a răspuns:

Problema cu ip-urile e ca se poate folosi de internetul tau si tu nu sti si platesti si pentru celalalt ideea cu aflatul paginilor de internet nu se poate afla din serverul yahoo doar de la google unde scrie favorites si daca ai dai ctrl shift+tasta del stergi totul asa ca mare smecherie nu e