| Ana00005 a întrebat:

Daca conectez ps3 la un monitor dvi/hdmi,mai am nevoie de boxe pentru sunet? Pot folosi doar castile, fara boxe?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Poti sa pui cum vrei, cu sau fara boxe, cu sau fara casti(toata ideea e ca daca vrei boxe/casti, trebuie sa cumperi acel adaptor). Deci da, poti sa folsesti si casti fara boxe.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Daca conectez ps3 la un tv cu hdmi, il pot conecta direct printr-un cablu? Iar sunetul se va auzi din difuzoarele televizorului? Si mai am o intrebare, pot conecta consola la tv fara sa conectez tv-ul la antena?

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Nu inteleg la ce te referi. Care cablu(il pot conecta direct printr-un cablu?). Sunetul o sa se auda in mod standard in difuzoarele de la tv. Daca vrei sa modifci tu dupa, asta e treaba ta.
Da, poti conecta ps3-ul la un tv fara antena.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Cablul hdmi (care trebuie cumparat separat)

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Da, daca conectezi cu cablu hdmi(ala care il cumperi separat), e exact cum am zis mai sus, sunetul o sa se auda la tv, si nu o sa ai nevoie de acel adaptor(ai putea de altfel sa pui castile direct la tv, ca sa nu cumperi adaptor). Insa daca vrei sa ai imaginea pe tv, si audio in casti, si nu vrei sa conectezi castile la tv, o sa ai nevoie de adaptorul ala spus de mine.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Am gasit casti bluetooth la 60 lei.Sunt speciale pentru ps3.Alea merg, nu?

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Daca sunt speciale, da.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Si alea speciale stereo, tot cu adaptor trebuie sa le conectez?

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Daca is cu bluetooth nu iti mai trebuie nici un adaptor.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Pe astea cum le pot conecta? http://www.emag.ro/......D0J71BBBM/

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Alea au in pachet adaptorul de acre ziceam eu, de asta se pot conecta.
http://s1.emagst.net/......d3cb0a.jpg
unde scrie stereo audio splitter cable.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Poti,te rog sa imi explici pas cu pas (daca poti si cu imagini) cum sa conectez consola la un tv (cu adio din casti) cu mufa dvi/dar si explicatie pentru conectare (tot cu audio din casti) mufa hdmi?

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Casti cu bluetooth sau alea de la eMAG de mai sus, ca sa stiu cum si ce sa zic.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Cele de la eMAG.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Iti multumec mult! Chiar m-ai ajutat.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Ce televizor mi-ai recomanda sa pot juca jocurile la o performanta/grafica buna (sa fie pana in 1300 lei si diagonala intre 58 cm si 81 cm)?

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Recomand http://bit.ly/1n7VITw.

| Ana00005 explică (pentru sltlp):

Samsung UE32F4000AW e bun?

| sltlp a răspuns (pentru Ana00005):

Merge si ala, dar e la distanta fata de cel de mai sus(merge adica il poti conecta, nu-i nici o problema). Partea rea la acel model e ca stie doar hd-ready, deci claritatea imaginii o sa fie mult mai mica(o sa fie constant in 720p) vs full hd 1080p cel recomandat de mine mai sus.
E drept ca majoritatea jocurilor ruleaza la 720p(deci chiar daca e 1080p, o sa le scaleze) insa sunt si jocuri in 1080p(ex: gran turismo). In cazul asta se pierde nitel calitatea imaginii.

21 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Doar prin cablul HDMI daca ai ps3 conectat la acel monitor, iar la randul sau monitorul are difuzor integrat in el, atunci nu mai ai nevoie de boxe, sau de vreun cablu de sunet din ps catre monitor! happy

| Eduard619 a răspuns:

Poti sa bagi boxe dar eu am avut pc-ul conectat cu hdmi si nu mi-a trebuit... daca e monitor de pc da iti trebuie boxe.