| ihacoswhy a întrebat:

Dacă conectez un cablu hdmi ca să conectez ecranul de la PC la TV, pot să joc un joc MMORPG descărcat la rezoluția de pe televizor?

2 răspunsuri:
| BoggyP a răspuns:

Da poti, doar daca ai o placa video foarte buna!

| SeReNoo a răspuns:

Pai. televizorul isi ia rezolutia asa cum o ai u pe pc. adica daca tie in cs iti apare in parti negru 5 cm asa iti apare si pe televizor dar, daca tv-ul este mai mare. o sa iti apara pe dimensiuni mai mari.
Ceea ce vreau sa spun e ca daca iti apare imaginea in joc pe pc full screen asa va fi si pe tv.