| Claudia_3811 a întrebat:

Daca downloadez de aici http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-Vista-Down load-42021.html windows vista il pot instala direct sau trebuie sa il am pe CD mai intai? este greu de instalat? pe primul link trebuie sa dau unde scrie external mirror 1 part 01? Ajutati-ma va rog!

6 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Da poti da click pe el. dar ti-ar trebui daemon tools ca sa il poti instala cum trebuie

| Christian333 a răspuns:

Nu il poti instala direct, trebuie sa il pui pe stick sau pe cd. trebuie luate toate arhivele puse in acelasi folder si dai click pe Part-01. exe. Se dezahiveaza si ai o imagine bootabila cu vista.
Daca esti incepatoare iti recomand sa o arzi pe un Cd.De pe stick poate sa iti dea batai de cap.

| cristiancristir a răspuns:

Poti sa il instalezi si direct. Daca e imagine(ISO) poti sa il deschizi cu Daemon tools, dar il poti si extrage cu winrar. Apoi deschizi setup si incepe instalarea. Insa e mai bine dupa CD. Ca sa faci cd daca ai arhiva ISO intri in Nero si alegi write image to dvd, selectezi fisierul si dai next pana se scrie. Ca sa instalezi dupa dvd dupa ce ai facut dvd-ul cu windows trebuie sa restartezi calculatorul cu dvd-ul in unitate apoi iti apare mesajul press any key to boot from cd. si atunci apesi o tasta(daca nu iti apare mesajul asta setezi din BIOS sa buteze dupa dvd. Intri in Bios de obicei apasand la pornire tasta DEL, apoi incerci iar). mai departe urmezi instructiunile care iti apar si se instaleaza usor daca esti atent. Seriale de la windows gasesti pe www.serials.ws. Succes.

| YepIsSuspended a răspuns:

Trebuie sa ai serial code.si daca nu ai iti trebuie vista cu crack dar poate avea virusi. oricum, trebuie sa le instalezi toate partile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti trebuie cd, nu este greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa il ai mai intai pe un DVD.
Nu instala un sistem operativ singura daca nu ai mai vazut /facut asta!
Nu recomand sa descarci windows'ul de pe acel link deoarece este trial(30zile), cauta'l la un coleg, vecin sau prieten.