| tonyc7 a întrebat:

Daca esti in strada si filmezi ceva cu telefonul mobil, exista vreo posibilitate de a-ti salva instantaneu filmarea pe computerul de acasa? Astfel incat daca cineva ti-ar smulge cu forta telefonul si ti l-ar distruge ori ti l-ar confisca cu forta (deranjat de ce filmezi tu) acea filmare sa poata fi totusi salvata? Daca exista vreo posibilitate de salvare, care e aceea?

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Raspunsul lui bula este cel mai bun. Jassmina, ca in multe cazuri, da raspunsuri aiurea, nedocumentate. Daca-i spui te blocheaza.

Bula
| Bula a răspuns:

Faci transmisie live pe Facebook.
Daca transmiterea se termina (voit sau accidental), filmarea se pastreaza si-l poti vedea.

| tonyc7 explică (pentru Bula):

Esti absolut sigur pe varianta asta?

| Bula a răspuns (pentru tonyc7):

Da.

| Simpatic a răspuns:

Hai ca vad ca multi ati luat-o pe urmele lu sosoaca si a aluia de la aur, terminatul de simion, numai astia filmeaza incontinuu pe unde se duc
ce crezi ca ai asa de important de aratat, incat lumea nu stie deja?
la fel si cretinii aia doi si altii de pe langa ei filmeaza de parca au ceva de aratat iar alti prosti ii urmaresc si incurajeaza sa continue ce fac
si tu esti urmarit de servicii sau de extraterestri de ai de facut backupuri?
unii va dati prea multa importanta parerea mea
nu o lua in nume de rau, dar nu vad la ce ti-ar folosi atata securitate si in plus nu putem sti ce vrei tu sa filmezi, poate vrei sa filmezi asa random pe strada, si de exemplu sunt oameni care nu vor sa apara pe filmarea ta, pe astia cine-i protejeaza de cei ca tine adica fotografi de ocazie?
Lumea nu stie dar exista si se aplica dreptul al intimitate chiar si in spatiul public, daca observati in multe filmulete facute din afara la documentare sau pe Youtube oamenii care sunt simpli trecatori pe strada si nu si-au dat acordul au fetele blurate, la noi se gasesc mereu prosti necunoscatori care o sa zica ca daca esti in spatiu public poti fi filmat, nu e chiar asa omul are drepturi! Daca ne luam dupa noua lege nici numerele de inmatriculare nu ai voie sa le filmezi sau sa le faci publice!

| tonyc7 explică (pentru Simpatic):

Care,,cretini doi" te referi? Ca nu inteleg...

| Simpatic a răspuns (pentru tonyc7):

Sosoaca si simion de la aur

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista aceasta manevra instantanee.

| doctorandus a răspuns:

Https://one.google.com/about

Dai banu', iar toate filmarile sunt salvate in cloud.

| tonyc7 explică (pentru doctorandus):

Si fara bani nu se poate?

| doctorandus a răspuns (pentru tonyc7):

Ba da, dar maxim 15 GB, ceea ce pentru video-uri multe e putin.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, exista. Da de ce ai vrea sa faci asta?

| tonyc7 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Doar in vreo eventualitate anume. Si oricum n-as face nimic ilegal!

| Endita4689 a răspuns:

Doar să trimiți filmarea imediat cuiva pe WhatsApp sau pe altă aplicație asemănătoare.

| tonyc7 explică (pentru Endita4689):

Am zis instantaneu, nu dupa!