| Wehrmacht a întrebat:

Daca fac update la placa video ce o sa se imbunatateasca la ea? Am o Nvidia GeForce NX8400GS.Nu de alta... dar mie sila sa fac update asa ca vreau sa stiu daca chiar ma va ajuta...

3 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Un update in mare parte rezolva probleme de incompatibilitate sau adauga niste setari in plus.

| ravens a răspuns:

Salut daca faci update la driver o sa-ti mearga mai bine la jocuri exemplu daca joci un joc si merge un pic intepat, faci update si o sa mearga mai bine cu cat este mai nou driveru merge mai bine dar depinde acum ce joc joci.

| ComputerGeek a răspuns:

Actualizarile sunt intotdeauna bune, de obicei ele contin inbunatariti ale versiunii recente sau rezolva probleme ce apareau in versiunea anterioara.

De exemplu daca nu ti-ai actualizat driverul pentru placa video de mult timp, s-ar putea sa intampini probleme la unele jocuri/programe.winking