| Alex10Timisoara a întrebat:

Noroc

Care ziceti ca e mai buna placa video nVIDIA geforce gtx 460 sau nVIDIA geforce gt 430. Vreau sa stiu si de ce e mai buna fata d cealalta

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ambele sint niste mizerii cu DDR3, nu merita banii aruncati pe asa ceva. Ia minimi ceva cu 128 de biti si DDR5, sau daca bugetul e minuscul (sub 300 RON), vezi ca gasesti SH placi CU MULT mai puternice decit flasnetele astea.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai gtx 460 nu e inca mizerie, iar palca nu se cumpara dupa biti. recomand sa cauti ceva din seria 500 sau 600 nVIDIA, sau radeon 6000 sau 7000 amd. Strict din cle doua alese de tine, gtx 460 e de cam 2-3 ori mai performanta ca gt 430.

| RunnerX a răspuns:

Corect ce a zis GabiDumitrescu mai sus, ce este pe 128 de biti sunt slabe cauta pe 256 de biti.

| Alex10Timisoara explică:

Eu am nvdia geforce gt ddr3 2 gb, am dat 299 lei p ea dc nu este buna?