| kilometru0 a întrebat:

Daca faci jalibreack la iphone 4 aos 5.1.1 se decodeaza?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

In timp ce faci jailbreack sau mai bine zis dupa se face si decodaraea cu cidya.Asta poti face tu singur acasa si gratis.Platesti doar daca vrei sa faci factory unloack sau daca cumperi un sim gevey.Gratis cu cidya mergi pe youtube spui how to unloack and jailbreack iphone 4 si de acolo alegi si descarci programele ceti trebuie.Ce este f important este sa intelegi bine ce se spune si sa faci intocmai. Daca nu reusesti din prima scrie pe ceva asa pas cu pas si faci inainte repetitie.Insa daca faci jailbreack sau decodezi cu gevey ori cidya dupa nu o sa mai poti upgrada la alt iso, cu asta vei ramine pina cind vei dedoda telefonul factory unloack. Poti decoda cu 2-3 dolari pe ebay america daca ai cont acolo sau daca cunosti pe cineva. Daca faci moca cu cidya vezi cauta exact acele programe care iti trebuie pentru iphone 4 si iso cit ai tu. Daca nu te pricepi atunci mergi la cineva care se pricepe pentru ca daca faci ceva naspa o sa blochezi de tot si nul mai poti dupa activa tu singur, decit cu ceva bani buni la cineva meserios care are service de reparatii.Pe ebay america inainte sa faci ceva intrebi ca acolo ai adresa unde poti comunica cu ei sa le spui ce telefon este si unde esti.Desi nu cred ca conteaza in ce tara.Am vazut pe cineva spunea depinde pe ce tara este decodat.Eu am vazut pe ebay ca unia spuneau ca decodeaza indiferent in ce tara esti sau unde se afla telefonul.Pe ebay nu vei lua teapa niciodata.Acolo totul este garantat de paypall asa a orice tranza tie faci este sigura. Vorbesc aici de ebay america.Bafta

| vatco a răspuns:

Da.dupa ce faci jailbreak ai o aplicatie in cydia care iti face si unlock..cauta pe youtube tutoriale...sunt la greu. daca vrei sa iti faci unlock direct de la Apple te ajunge maxim 40 de lire si asta pe cateva retele. daca este o retea comuna te costa in jur de 20 $ si poti sa o faci si singur.

| vatco a răspuns:

Uite aici si video cum sa faci unlock prin cydia http://www.youtube.com/watch?v=YonFx8xXBKo

| vatco a răspuns (pentru vatco):

Inca ceva. daca ai jailbreack deja facut cauta in cydia ultrasnow..cu ultrasnow http://www.idownloadblog.com/......ultrasn0w/

| codax a răspuns:

Nu trebuie sa mergi la service sa ti-l decodeze, dar te costa foarte mult si depinde si pe ce tara e codat

| TorokDiana a răspuns:

Nu