| Minamii a întrebat:

Cum formatez un disc pentru DVD dacă am windows 7? Când dau dublu click pe iconița de la disc îmi scrie „Asigurați-vă că discul folosește un format pe care windows-ul să-l recunoască. Dacă discul e neformatat trebuie să-l formatați înainte de folosire".

Răspuns Câştigător
| Yuzoo a răspuns:

Pai practitc asta scrie cand discul este gol, discul il poti scrie cu ajutorul unui program bun numit Nero. Acum pin a scrie un disc ma refer sa pui fisiere pe el sau filme sau poze, daca asta vrei sa faci. Daca discul are deja ceva pe el nu stiu ce ar putea avea.

| Minamii explică (pentru Yuzoo):

Vreau să pun filme pe el. și da discul este gol, numai ce l-am cumpărat astăzi.

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa formatezi un dvd, vrei doar sa faci un dvd/cd cu ce doresti- muzica, filme etc. Pentru a reusi acest lucru ai nevoie de un soft special conceput pentru asta. Nero este unul dintre ele, pe internet gasesti mai multe programe care fac cam acelasi lucru. Alege unul care consume cat mai putine resurse! Bafta!

| Yuzoo a răspuns:

Da, atunci foloseste Nero si cu ajutorul lui iti pui filmele pe DVD tau, asta e tot ce trebuie sa faci. Uite aici cum sa-ti pui filmul pe dvd cu ajutorul lui Nero.

http://www.howcast.com/videos/384308-How-to-Burn-a-DVD-with-Nero