| andreycz a întrebat:

Daca imi bag windows 7 o sa mai imi mearga jocuri sau alte programe importante.va rog spuneti-mi la ce e bun si la ce nu e bun.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca iti bagi Windows 7 nu pot sa-ti spun la ce nu e bun pentru ca e mai bun decat orice exista pe piata. Alege varianta ultimate si vei fi super multumit! Nici nu stiu intre ce si ce ai putea alege pentru ca wista nu mai are suport tehnic din aprilie, deci windows 7 ultimate e full complet. In el o sa gasesti multe programe incorporate windows iar de jocuri nici nu mai incape vorba! succes!

13 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Merg toate programele si jocurile pe windows 7, iar cele care nu iti merg nativ ai compatibility mode xp sp3 si de asemenea unele aplicatii necesita de asemenea rularea cu drepturi de administrator, dar si pentru ele ai o casuta in proprietetile fiecarei scurtaturi de "run as administrator" pe care daca o bifezi sigur o sa iti mearga.
De asemenea windows 7 vine cu o mai mare protectie impotriva virusilor si a bug-urilor exploatate in prezent.
Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

| CapitanuSemafor a răspuns:

Nu exista diferente atat de importante intre un XP si un 7. 7-tele poate lucra cu mai multa putere, este o idee mai bun si arata mai bine...este tot un Windows, nu trebuie sa te gandeste ca e ceva diferit intr-un anume fel

| Kylexy a răspuns:

Vista si windows7 nasoale cauzele sunt urmatoarele
Vista si windows7 nu au iesire 5. 1 pe cand xp are
Counter se misca bine pe vista dar foarte nasol pe seven mai bun xp.
interfata e destul de atractiva la vista si seven
ca sistem de operare prefer:
xp-o sa ramana un partener de nadejde
seven consuma mai putine resurse decat vista si mai putin spatiu pe hard ca vista
vista-bun si vista dar parca sevenul e mai bun ca el deoarece nu blocheaza pc-ul.
le-am instalat pe toate in decurs de o saptamana compatibilitatea la programe a fost buna gen :nero mozila yahoo mia putin codecurile parca la vista si seven trebuiau codecuri separat si nu packul aceMegacodecpack care il folosesti pe xp
Kmplayer cel mai bun player pentru filme il deschide greu pe vista si seven si da si o eroare
parerea mea:cumparati un kaspersky internet security 2010 cu licenta si un xp sp2 si nu ai probleme cu OS timp de un an cat ai licenta la kaspersky

| DoRu a răspuns:

NeluL are dreptate

bafta

| DoRu a răspuns:

Aaa... si apropo eu i l-am bagat si am fost foarte multumit de el, totul imi mergea foarte bine n-aveam nici o problema am bagat si Windows7 Professional-ul si n-am avut nici o probleme totul a fost in regulabig grin

| StefanS a răspuns:

Daca is programe importante(cunoscute) sigurat is compatibile si cu Windows7. Jocurile si ele o sa mearga pe Windows7. In cel mai rau caz daca nu merg le faci sa se execute in "Compatibility mode xp" si normal o sa mearga. Deci eu iti zic sa bagi Windows7 ca sa merita sa il incerci macar.

| rRAzvANn a răspuns:

Iti merge tot ce iti merge pe xp sau vista happy e mai bun pentru ca e mai frumos si mai sexy

| MariusPopa a răspuns:

De regula cu windows 7 din pacate nu prea sunt compatibile programele pe care le foloseai cu windows xp.
Dar poti incerca.

| bogdang a răspuns:

Am Windows 7, nu sunt problema de compatibilitate (decat foarte mici, dar se pot rezolva prin Compatibility Mode), nu ai de ce sa-ti faci griji.

La ce e bun? E mult peste Vista si XP si cu asta am spus totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun este faptul ca este cel mai nou windows.
rau este ca nu o sa fie compatibil cu multe programe.

| tatiana123 a răspuns:

Nu este prea bun eu am... j nu pot sa bag tv p el sau sa ma uit pe net la programe tv nu este bun din mai multe cauze

| Alexutsa_8446 a răspuns:

Da iti merg.
eu am windows 7 si sunt super multumita; x.

| Drukqs a răspuns:

Eu am W7 si merg cam toate programele si majoritatea jocurilor. (unele mai vechi de 2002-2001 mai fac figuri)