| Băă_Marian_1999_J87B a întrebat:

Daca imi iau un subwoofer pasiv akai am nevoie neaparat nevoie de un amplificator sau receiver sau pot sa le conectez usor la niste boxe?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Merge conectat la un amplificator separat, specializat pentru frecvente joase sau se poate pune in interiorul unor boxe sau la un amplificator obisnuit, dar printr-un filtru bobine + condensatori, rezistori. Ar merge si direct fara nimic, dar consuma inutil curentul pe frecvente medii si inalte, plus ca poate distorsiona mediile pe care le scoate, dar nu cred ca ar fi o problema mare. Cel mai bine e cu filtru sau cu amplificator separat.

1 răspuns:
| Utilizator1234 a răspuns:

Pai daca-i pasiv nu-i putin logic ca are nevoie de un amplificator care sa-i dea curent?