| costy20 a întrebat:

Daca instalez win 7 se instaleaza automat driverele? asa am auzit de la cineva si a zis ca se instaleaza toate driverele in afara de audio si video. asa e?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Windows 7 instalează tot ce detectează prin Plug And Play.
E vorba de versiunea driverelor.
Poți vedea oricând la Device Manager ce s-a instalat și ce nu (va fi marcat cu semnul întrebării).
Pentru restul se poate folosi driverpack solution, e un program ce le conține în pachet, nu descarcă doar de pe net.
Mereu apar programe, hardware și software actualizate.

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Depinde de pc, la majoritatea se instaleaza driverul audio, la unele nu dar in nici un caz nu se instaleaza toate driverele... happy

| costy20 explică (pentru lpavel):

Pai si in timpul instalari trebuie sa fie conectat la inernet? in caz ca se descarca driverele?

| lpavel a răspuns (pentru costy20):

Degeaba esti conectat la net, driverele nu se descarc singure si mai ales in timpul instalarii windows-ului happy trebuie sa le descarci tu manual dupa instalarea windows-ului...

| horia2012 a răspuns:

- Da, se instaleaza toate driverele, mai putin Video. Chiar si audio se instaleaza, daca nu ai placa audio separata. Dar sa fie W7 original.
- Si driverul de retea se instaleaza, dar dupa instalare trebuie sa configurezi accesul la internet.

| alexs99 a răspuns:

Windows 7 instaleaza drivere-le in afara de cele audio si video(poti vedea in Device manager).

| pozeanimate a răspuns:

In afara de audio si video?
si ce a mai ramas? driverele de la internet
dar nici astea nu la toate computerele sau laptopurile se instaleaza
e bine sa iti pregatesti cd cu driverele sa le ai pentru orice eventualitate

| Alex_Alexutzu_1995 a răspuns:

Daca ai un dvd cu win 7 original cu toate placile intalete pe dvd se pot intrala da in unele dvd nu se intaleaza placile audio si video alea trebuie scoase de pe net un program sa vezi ce placi ai in calculator

| Fudulu_Damian_1995 a răspuns:

Eu folosesc windows 7 Ultimate 64 bit si toate driverele mele sau instalat singure. Insa mi-a trebuit niste drivere ATA care le-am gasit usor. Mult Noroc!

| Muz1kizMyLife123 a răspuns:

Buna! Nu se instaleaza