| Nyghtshadow a întrebat:

Daca iti cumperi un laptop, smartphone etc, (bunuri ce tin de electronica) din alta tara, garantia este valabila si in Romania? Daca de exemplu cumpar un laptop DELL dintr-o tara din UE si apare o problema, il pot avea reparat gratis aici in Romania cat timp mai este in garantie (si evident, doar pentru stricaciuni ce sunt specificate in certificatul de garantie). Pun aceasta intrebare deoarece in Romania preturile pentru electronice sunt mult mai mari decat in alte tari. Pentru laptopuri mai scumpe, diferenta de pret intre valoarea reala a produsului si pretul din Romania poate ajunge chiar si la 1000$ sau mai mult. Nu se prea merita sa cumperi la noi.

2 răspunsuri:
| Sergyuuu a răspuns:

Du-te la firma DELL din apropiere sau la DOMO etc. magazine de electrice si iti poate repara laptopul.

| Sergyuuu a răspuns:

Te poti duce la firma DELL din apropiere sau la magazinele de electrice cum ar fi DOMO etc. Sper sa te ajut.