| anonim_4396 a întrebat:

Daca la un film sunetul merge inaintea imaginii sau invers in alta situatie, cum as putea sa corectez sa fie simultan atat sunetul cat si imaginea? stie cineva? astept raspuns, multumesc. mentionez ca folosesc VLC

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

Folosind MPlayer (NU Windows Media Player) la vizionare, poti regla decalajul intre video si audio. Daca nu ma insel aer si VLC o optiune de sincronizare, dar nu prea face treaba buna. Daca vrei sa faci un film sincronizat astfel incat sa-l poti da si altcuiva, foloseste Virtual Dub. Succes!